Doç.Dr.Mustafa Erkan SARI
Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı
Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı


Doç.Dr.Mustafa Erkan Sarı 1979 yılında Birecik/Şanlıurfa’da doğdum. 1997 yılında Gaziantep Fen Lisesinden mezun olup, 2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinde tıp eğitimini tamamladım.
2009 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında ihtisasımı tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı oldum.
2009-2010 yıllarında Hakkari Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde zorunlu devlet hizmet yükümlülüğümü tamamladım.
2011-2014 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde uzman hekim ve Sağlık Bakanlığı Başhekimlik sınavı ile başasistan olarak atanarak çalışmalarıma devam ettim.
2014 yılında Yan Dal sınavıyla Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Kliniğine girdim ve 3 yıllık eğitim sonunda Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı oldum. Bu dönemde uluslararası ve ulusal birçok sertifika (kolposkopi, ileri düzey laparoskopi, robotik cerrahi, üst batın cerrahisi, sitoredüktif cerrahi ve HIPEC (sıcak kemoterapi)) programına katıldım. Gerek kadın doğum uzmanlığım gerekse kadın genital kanserleri uzmanlığım sürecinde birçok ulusal ve uluslararası kongreye davetli konuşmacı veya oturum başkanı olarak katıldım. Amerika, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İspanya gibi ülkelerde jinekolojik onkoloji ile ilgili birçok toplantılara katıldım ve önemli hocalarla çalışma fırsatı buldum.
2018-2020 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Jinekolojik Onkoloji Uzmanı olarak çalıştım ve bu dönemde Doçentlik ünvanımı aldım. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış 100 ün üzerinde akademik yayınım mevcut olup bu yayınlarım 800 ün üzerinde atıf almıştır.
2020 kasım ayından itibaren kendi Ankara’da kendi muayenehanemde hizmet vermekteyim.

 

Open chat